7 min

Czy warto otwierać serwis naprawy telefonów w 2022 roku?

Myślisz o założeniu warsztatu naprawy smartfonów,  bądź znasz kogoś, kto już założył taki biznes? Jesteś zmęczony pracą na kogoś? A może w zasadzie jesteś zmęczony pracą? Cóż, teraz jest świetny czas, aby założyć własną firmę naprawy telefonów. I można to zrobić łatwiej, niż myślisz.

Spis treści

Dobre wiadomości z branży naprawy elektroniki
Zarobki na naprawie smartfonów
Wybór odpowiedniego modelu biznesowego
Pułapki otwarcia serwisu naprawy telefonów komórkowych
PodsumujmyW 2022 r. branża naprawy elektroniki osiągnie 76,8 miliarda dolarów, przy tempie wzrostu 7,3%. Z tego artykułu dowiesz się, jak skutecznie założyć własny biznes naprawczy.

Dobre wiadomości z branży naprawy elektroniki

Jeśli chcesz uzasadnić chęć założenia firmy zajmującej się naprawą elektroniki w 2022 r., masz szczęście – świat naprawdę potrzebuje Twojej pomocy. Wystarczy spojrzeć na statystykę:

  • przeciętna osoba zużywa około czterech funtów elektroniki rocznie;
  • co roku na całym świecie wytwarza się 53 milionów ton odpadów elektronicznych;
  • tylko 15-20% z nich poddaje się recyklingowi.

Naprawa starych urządzeń jest jednym ze sposobów, aby pomóc środowisku zmniejszyć ilość odpadów. Na szczęście wiele osób woli naprawiać sprzęt, ponieważ często jest to tańsze niż zakup nowego. Sprzedaż gadżetów rośnie z roku na rok, co oznacza, że ​​ludzie przynoszą do domu coraz więcej urządzeń. Jakie są skutki? Wzrost zapotrzebowania na usługi naprawcze. Tendencja ta jest również wspierana przez wiele rządów. W 2021 r. Parlament Europejski głosował na ustawę o prawie konsumenta do naprawy urządzeń, a 27 stanów USA zagłosowało na ustawę o prawie do naprawy.

Profesjonalna naprawa sprzętu AGD i urządzeń elektronicznych będzie dochodowym biznesem w 2022 r., ponieważ oczekuje się dalszy wzrost popytu na podobne usługi.

Zarobki na naprawie smartfonów

Jeśli zastanawiasz się, na jakim rodzaju elektroniki się specjalizować, telefony komórkowe będą dobrą opcją. Sprzedaż smartfonów potroiła się od 2011 r. i oczekuje się, że do 2025 r. około 87% użytkowników telefonów komórkowych w USA będzie posiadało smartfony.start-electronics-repair.png (22 KB)

Co to oznacza dla firm zajmujących się naprawą telefonów komórkowych? Jeśli szukasz pomysłu na biznes, zwróć uwagę na rosnący popyt. Bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy uzależnione od swoich smartfonów. I każdy chociaż raz miał pęknięty ekran i inne problemy, które wymagają profesjonalnej naprawy. Nowa generacja technologicznie zaawansowanych odbiorców, którzy są uzależnieni od swoich telefonów i nie wiedzą, jak je naprawić —  wystarczający powód, aby założyć firmę zajmującą się naprawą telefonów komórkowych.

Wybór odpowiedniego modelu biznesowego

Jedną z najtrudniejszych części rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej — wybór modelu biznesowego. Na wybór wpływa wiele czynników, takich jak to, gdzie chcesz prowadzić działalność, ile czasu chcesz na to poświęcić i jak zamierzasz ją rozwijać.

Zacznij od znalezienia lokalizacji dla Twojego warsztatu naprawczego. Najlepiej wybierać przestrzeń w tłumnym miejscu, aby ludzie zauważyli Twój warsztat i zawsze wiedzieli, gdzie Cię znaleźć. Narzędzia, materiały i sprzęt potrzebny do rozpoczęcia takiego biznesu są dostępne na eBayu i Amazonie. Ten model biznesowy jest z natury droższy, ponieważ wymaga fizycznej lokalizacji, ale może być korzystny, ponieważ oferuje klientom wysoki poziom usług i wiedzy.

Inną opcją jest rozpoczęcie działalności online. Ten model biznesowy obniża koszty dzięki niewielkim inwestycjom w usługi projektowania witryn internetowych, umiejętności obsługi strony i wyszukiwania hostingu.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, potrzebujesz elastycznego oprogramowania do zarządzania zleceniami oraz sprzedażą w sklepie i online.

Pułapki otwarcia serwisu naprawy telefonów komórkowych

Są pułapki, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem działalności w zakresie naprawy smartfonów. Wielu przedsiębiorców uważa, że ​​rozpoczęcie takiej działalności jest proste. Wierzą, że wszystko, co muszą zrobić, to kupić niezbędne narzędzia i materiały, a klienci przyjdą same. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w naprawie telefonów komórkowych, w zarządzaniu narzędziami i materiałami eksploatacyjnymi, możesz dużo stracić. Są też inne wady:

  • Umiejętność naprawy telefonu wymaga dużego doświadczenia. Nawet doświadczeni technicy nie zawsze mogą naprawić niektórych urządzeń.
  • Bardzo ważnym punktem jest znalezienie wiarygodnego dostawcę części zamiennych, ponieważ telefony stale się aktualizują.
  • Znalezienie kapitału inwestycyjnego dla tego typu działalności może być bardzo trudne.
  • Naprawa telefonów może nie być tak dochodowa, jak inny rodzaj biznesu — restauracja czy sklep.
  • Klienci nie zawsze będą zadowolone z wykonanej przez Ciebie pracy.
  • Zakończenie i likwidacja firmy mogą być trudne, ponieważ nie można jej szybko sprzedać.

Jeśli zamierzasz być swoim własnym szefem, pamiętaj, że rozpoczęcie działalności związanej z naprawą telefonów komórkowych zajmuje dużo czasu, pieniędzy i wysiłku mimo to, że się opłaca.

Podsumujmy

Jak widać, rozpoczęcie działalności w zakresie naprawy elektroniki w 2022 r. jest mądrym pomysłem. Jeśli wiesz, jak rozwiązywać problemy z telefonami, tabletami, komputerami i systemami do gier, możesz zarabiać pieniądze, robiąc to, co kochasz. Dodatkowo pomożesz naszej planecie ograniczyć e-odpady. Potrzeba naprawy urządzeń mobilnych i innej elektroniki stale rośnie, więc możesz zarobić na tym niezłe pieniądze. Zanim zaczniesz, znajdź firmę zajmującą się naprawą telefonów w Twojej okolicy i zdecyduj, jaki rodzaj usługi będziesz oferować. Ale nie zapomnij wziąć pod uwagę problemy, które mogą się pojawić, aby zminimalizować ryzyko.

comments powered by Disqus