1. Orderry
 2. Blog
 3. Aktualności
 4. Aplikacja mobilna „Orderry Camera” na iOS, generowanie numeru seryjnego wyrobu i inne ulepszenia

Aplikacja mobilna „Orderry Camera” na iOS, generowanie numeru seryjnego wyrobu i inne ulepszenia

update-asset-serial-number-cover.png (61 KB)
 

Nowy tydzień otwiera nowe możliwości. Tym razem aktualizacja Orderry składa się z takich nowości:

 • aplikacja mobilna „Orderry Camera” na iOS pomaga w prosty i wygodny sposób dodawać do zamówień zdjęcia i pliki;
 • generowanie numerów seryjnych dla wyrobów pozwala na korzystanie z nich nawet w tym przypadku, gdy nie mają numeru seryjnego lub jest on niedostępny;
 • drukowanie etykiet dla wyrobów, aby je oznaczyć i szybciej znaleźć w magazynie;
 • poszukiwanie wyroba według niestandardowych pól daje możliwość znalezienia wyrobu na podstawie przechowywanej o nim informacji.

A teraz, jak zwykle, rozważmy każdą nową funkcję bardziej szczegółowo.

Aplikacja mobilna „Orderry Camera” na iOS

Aplikacja mobilna do pracy z zamówieniami jest najbardziej oczekiwanym marzeniem zarówno użytkowników, jak i zespołu Orderry. Zrobiliśmy pierwszy krok w tym kierunku — przedstawiamy aplikację Orderry Camera, która umożliwia dołączanie zdjęć i plików do zamówień ze smartfona.

Praca w nim jest bardzo prosta:

 1. Przejdź do aplikacji za pomocą swojego konta Orderry.
 2. Zeskanuj kod QR zamówienia, który jest umieszczony w jego nagłówku.
   
  order-qr-code-en.png (61 KB)
   
 3. Zrób zdjęcia lub wybierz pliki z galerii.
   
  take-photo-en.png (32 KB)
   
  Pamiętaj, że maksymalny dozwolony rozmiar pojedynczego pliku wynosi 5 MB.
 4. Dołącz pliki do zamówienia.
   
  upload-files-en.png (32 KB)
   

Dostęp do aplikacji mają wszyscy użytkownicy Orderry, a już niedługo będzie można  skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe za jej pośrednictwem. Oznacza to, że każdy użytkownik będzie mógł wzmocnić bezpieczeństwo swojego konta.

Stopniowo będziemy zwiększać możliwości aplikacji, aby w końcu została pełnoprawnym  mobilnym narzędziem do pracy z zamówieniami dla pracowników terenowych i biurowych.

Na tej stronie znajdziesz link do pobrania aplikacji z App Store, a dla Androida planujemy realizację pod koniec lipca.

Ulepszenie pracy z wyrobami

Wyroby są potrzebne do kontrolowania i zarządzania własnością klientów i firmy. Aby firma, niezależnie od branży, mogła wygodnie z nich korzystać, przygotowaliśmy szereg usprawnień.

Generowanie numeru seryjnego produktu

Z Orderry korzystają firmy z różnych branż usługowych, w których nie wszystkie wyroby mają swój numer seryjny. Chcielibyśmy udostępnić możliwość pilnowania historii przemieszczeń każdej poszczególnej jednostki. Dlatego teraz, dodając wyrób, możesz wygenerować dla niego unikalny numer seryjny samodzielnie.
  
create-serial-number-en.png (48 KB)
 

Numer seryjny wyrobu można wygenerować w oknie dialogowym tworzenia i edycji wyrobu oraz podczas tworzenia nowego zamówienia. Więc ta funkcja obejmuje również przypadki, gdy na przykład klienci przynoszą smartfon, laptop lub inny sprzęt do naprawy i nie możesz znaleźć ich numerów seryjnych.

Drukowanie etykiet wyrobów

Dzięki temu, że teraz możesz zarówno wprowadzić istniejący numer seryjny wyrobu, jak i wygenerować go w Orderry, otwiera się jeszcze jedna możliwość — wydrukowanie etykiety dla wyrobu.

 
print-asset-label-en.png (52 KB)
 

Oznacz wyroby, należące do Twojej firmy, lub wyroby klientów za pomocą etykiet, aby szybko wyszukiwać je w Orderry za pomocą skanera kodów kreskowych.

Poszukiwanie według niestandardowych pól wyrobów

Edytor formularzy umożliwia dodawanie własnych pól niestandardowych do formularza wyrobu w celu zarejestrowania wszystkich niezbędnych informacji. Teraz możesz znaleźć zamówienia i wyroby według tych pól na stronach Zamówienia i Magazyn > Wyroby.

Aby to zrobić, po prostu umieść znak „+” przed zapytaniem. 

Również teraz na stronie "Magazyn > Wyroby" wyszukiwanie działa identycznie do strony "Zamówień". Oznacza to, że oprócz znaku „+” można użyć znaku „-”, aby znaleźć wyrób według numeru seryjnego, lub znaku „=”, aby znaleźć wyrób według numeru telefonicznego klienta.
  
asset-search-en.gif (228 KB)
 

Również w tej aktualizacji naprawiliśmy szereg błędów w pracy Orderry. A w kolejnych aktualizacjach czekaj możliwości łączenia duplikatów wyrobów, pojawienia się kategorii usług z możliwością ustalenia dla nich osobnych stawek podatkowych.

comments powered by Disqus